RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Policja zatrzymała nastolatków, którzy napadali na Palestyńczyków

Publikacja: Wtorek, 21 grudnia (18:58) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Policja zatrzymała grupę nastoletnich Izraelczyków. Dziesięciu młodym ludziom zarzuca się napaść na Palestyńczyków w Jerozolimie. Rzecznik policji Micky Rosenfeld przyznał, że ataki były "umotywowane politycznie". Ofiary odniosły lekkie obrażenia.

Policja nie potwierdziła doniesień, jakoby napastnicy obiecywali seks z 14-latką, by zwabiać Palestyńczyków w odludne miejsca.

W Jerozolimie mieszka około 250 tys. Palestyńczyków. Wokół arabskiej części miasta Izrael wybudował osiedla żydowskie. Niektórzy osadnicy mieszkają w części arabskiej, co jest powodem szczególnych napięć.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: