RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Piraci zwolnili statek "Lugela"

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Piraci zwolnili wporwany w sobotę statek towarowy "Lugela" użytkowany przez greckiego operatora. Poinformowała o tym unijna misja antypiracka w Somalii EU NAVFOR.

Statek pod banderą panamską z 12-osobową załogą ukraińską na pokładzie płynął po wodach Zatoki Adeńskiej na Mauritius z ładunkiem prętów stalowych, gdy został w sobotę porwany.

Źródła w EU NAVFOR poinformowały, że do przekonania piratów do zwolnienia statku wystarczyły środki perswazji. Piraci już opuścili jednostkę i ruszyła ona w dalszą drogę. Cała załoga jest w dobrym stanie.

"Lugela" należy do firmy TDM Carrier z siedzibą w Atenach.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: