RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Paryskie metro będzie ogrzewać budynki

Publikacja: Piątek, 3 września (18:52) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Ciepło wydzielane przez ludzi w paryskim metrze pomoże ogrzewać budynki we francuskiej stolicy. Pierwszy taki gmach stoi w pobliżu Centrum Pompidou. Ze stacją metra łączą go schody.

Inżynierowie obliczyli, że każdy pasażer produkuje około stu watów ciepła, do tego dochodzi ciepło wytrzarzane przez pociągi. Nie bez znaczenia jest fakt, że w podziemnych tunelach panuje niemal stała temperatura przez cały rok - od 14 do 20 stopni.

Źródło: Reuters

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: