Inżynierowie obliczyli, że każdy pasażer produkuje około stu watów ciepła, do tego dochodzi ciepło wytrzarzane przez pociągi. Nie bez znaczenia jest fakt, że w podziemnych tunelach panuje niemal stała temperatura przez cały rok - od 14 do 20 stopni.
Paryskie metro będzie ogrzewać budynki
Ciepło wydzielane przez ludzi w paryskim metrze pomoże ogrzewać budynki we francuskiej stolicy. Pierwszy taki gmach stoi w pobliżu Centrum Pompidou. Ze stacją metra łączą go schody.