Real Madryt będzie gościć pięcioletniego Palestyńczyka Ahmada, którego rodzice i młodszy brat zginęli w lipcu wskutek podpalenia ich domu w Nablusie na Zachodnim Brzegu Jordanu przez izraelskich osadników. Chłopiec ma spotkać się z Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo spotka się z osieroconym 5-letnim Ahmadem /WALTER BIERI /PAP/EPA

Ahmad nadal przebywa w izraelskim szpitalu i ma być tam rehabilitowany przez najbliższe trzy miesiące. Dopiero po całkowitym wyleczeniu ran będzie mógł przylecieć z dziadkiem do Madrytu. Prośbę o przyjęcie Ahmada Dawabshe wystosowała listownie do "Królewskich" ambasada palestyńska w stolicy Hiszpanii.

Jeszcze w zeszłym tygodniu 7-letni Zaid Mohsen był jednym dziesiątków tysięcy uchodźców, chcących przedostać się do Europy. W sobotę maszerował dumnie po murawie Santiago Bernabéu za rękę z Cristiano Ronaldo. "To marzenie, które właśnie się spełniło" - powiedział jego tata, Osama Abdul... czytaj więcej

W szpitalu wnuczek ogląda wiele meczów, a jego bohaterem jest Ronaldo. Chcemy zwrócić uwagę na tragedie, jakie dotykają niewinnych ludzi na całym świecie. Sport jest najlepszym sposobem, by informacje o tych dramatach trafiły do wszystkich - powiedział dziadek osieroconego pięciolatka.

Do okrutnego ataku doszło 31 lipca. Premier Izraela Benjamin Netanjahu potępił sprawców podpalenia, nazywając czyn aktem terroru i zaznaczając, że wobec takich działań jego rząd będzie stosował zasadę "zero tolerancji".

(edbie)