RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Orban: Węgry nie wejdą do strefy euro przed 2020r.

Publikacja: Niedziela, 6 lutego (06:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wejście Węgier do strefy euro przed rokiem 2020 jest "niewyobrażalne" - powiedział premier tego kraju Viktor Orban. Premier jest zadowolony z tego, że kraje strefy euro uratują i wzmocnią wspólną walutę, przed którą jest "wielka przyszłość", ale uważa, że obecnie Węgry muszą zająć się swoimi, pilnymi sprawami.

Zdaniem węgierskiego premiera, w przyszłości warunki przyłączenia się do krajów Wspólnoty zmienią się radykalnie w kierunku ujednolicenia polityki fiskalnej krajów członkowskich i kandydujących. Obecnie, ze względu na sytuację swojej gospodarki, Węgry nie opowiadają się za zharmonizowaniem systemu podatkowego ponieważ osłabiłyby tym swoja pozycję konkurencyjną wobec innych krajów Unii Europejskiej - podkreślił Orban.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: