RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nie żyje były szef Sony, twórca płyt kompaktowych i PlayStation

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

W wieku 81 lat zmarł w Japonii Norio Ohga - szef firmy Sony w latach 1982-1995, "ojciec" płyt kompaktowych i twórca PlayStation. Zanim zaczął pracować w przemyśle elektronicznym, był śpiewakiem operowym. W wielu wywiadach podkreślał swoją miłość do muzyki.

Ohga zasłynął przede wszystkim z walki o wycofanie dyskietek i kaset magnetofonowych na rzecz płyt CD, które zapewniają dużo wyższą jakość dźwięku.

Źródło: BBC

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: