W Neapolu aresztowano prawdopodobnie najmłodszego bossa kamorry, 21-letniego Mariano Abete. Klan ukrywającego się mafiosa brał udział w krwawej wojnie o kontrolę nad handlem narkotykami w dzielnicy Scampia.

Włoscy mafiosi korzystają z Facebooka, by kontaktować się między sobą i z ukrywającymi się bossami, wydają rozkazy i kierują pogróżki - pisze tygodnik "L'Espresso" w raporcie "Faceboss". W sieci działa też wymiar sprawiedliwości, który ich tam ściga. czytaj więcej

Karabinierzy aresztowali poszukiwanego mafiosa w domu jego matki. 21-latek ukrywał się w tajnym schowku za ścianką działową. Ruchoma ściana otwierała się za pomocą pilota. Dziennik "Corriere della Sera" relacjonuje, że kiedy karabinierzy usiłowali sforsować ścianę, matka "baby-bossa" - jak go nazwano - powiedziała: "Ja otworzę, nie róbcie sobie krzywdy".

Włoska prasa podała, że Abete kierował gangiem Notturno-Abbinante-Aprea w neapolitańskiej dzielnicy, cieszącej się ponurą sławą miejsca handlu narkotykami na masową skalę. Jako szef klanu przejął schedę po ojcu, aresztowanym w marcu oraz stryju - zabitym w porachunkach mafijnych we wrześniu.