Matka 13-letniego chłopca z Genui na północy Włoch, całkowicie uzależnionego od gier komputerowych, wezwała na pomoc karabinierów. Zdecydowała się na to, bo była bezradna wobec stanu, w jakim znalazł się jej syn - poinformowała włoska prasa. Chłopiec zaś na znak protestu rozpoczął strajk głodowy.

Uczeń III klasy szkoły średniej wpadł w takie uzależnienie od brutalnych gier wojennych, że w ostatnim czasie nie chodził nawet do szkoły, odmawiał jedzenia i całymi dniami nie wychodził ze swego pokoju. Rodzice wielokrotnie podejmowali próby interwencji, ale okazywali się zupełnie bezsilni wobec jego obsesji. Gry komputerowe, od których się uzależnił - jak się okazało, niektóre przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich - sprawiły ponadto, że stał się bardzo agresywny.

Zdesperowana 40-letnia matka chłopca wezwała karabinierów. Przybyli na pomoc funkcjonariusze skonfiskowali między innymi konsolę, której używał nastolatek, oraz gry. Jedną z nich chłopiec otrzymał od rodziców. To był prezent na urodziny. Nie przypuszczaliśmy, że tak się to skończy - powiedziała matka.