Mark Zuckerberg oraz Priscilla Chan zostaną rodzicami. Założyciel największego portalu społecznościowego zdradził, że jego żona jest w ciąży i spodziewają się córki. Para starała się o dziecko od kilku lat.

Założyciel Facebooka podzielił się szczęśliwą informacją na swoim oficjalnym profilu. "To będzie nowy rozdział w naszym życiu"- napisał Zuckerberg. Dodał też, że wraz z żoną planują skupić się teraz na tym, aby "uczynić świat lepszym nie tylko dla ich córki ale przyszłego pokolenia".

Para starała się o dziecko od kilku lat. Dyrektor Facebooka wyznał, że dotychczas jego żona trzy razy poroniła.

“Kiedy człowiek dowiaduje się, że będzie miał dziecko, jest pełen nadziei. Zaczyna wyobrażać sobie, kim ono będzie w przyszłości, planuje i nagle okazuje się, że dziecko umiera. To doświadczenie samotności"- napisał Zuckerberg. Jak dodał, razem z żoną zdecydowali się podzielić tą informacją, ponieważ "większość ludzi o tym nie mówi" i "obwinia się, albo sądzi, że coś zrobili nie tak".

"Rozmawianie o tych kwestiach zbliża nas do siebie. Stwarza atmosferę zrozumienia i tolerancji oraz daje nam nadzieję" - napisał Zuckerberg.

Twórca Facebooka stwierdził też, że tym razem lekarze orzekli, że jego żona i córka są całkowicie zdrowe.

Zuckerberg stwierdził też, że podczas badania USG zobaczył, jak jego córka unosi "coś jakby kciuk w górę", czyli pokazuje jeden z najsłynniejszych symboli świata: "Lubię To".

Mark Zuckerberg oraz Priscilla Chan wzięli ślub w 2012 roku. Cały czas para nie zdradzała, czy planuje posiadanie dzieci. W jednym z wywiadów Priscilla żartowała nawet, że Facebook jest całym życiem jej męża.

(ak/abs)