Franciszka i Jan to najczęściej typowane u bukmacherów imiona dla przyszłego potomka książęcej pary. Wczoraj oficjalnie potwierdzono, że księżna Cambridge Catherine jest w ciąży. Na kolejnych miejscach najbardziej popularnych imion znalazły się: Karol, Wiktoria i Jerzy. Na razie nie znana jest płeć dziecka.

U bukmacherów można też stawiać zakłady na to jaki kolor włosów będzie miał przyszły następca lub następczyni tronu. Najniżej (6:1) wyceniana jest szansa na to, że potomek książęcej pary będzie rudy. Już teraz bukmacherzy mają wypłacać wygrane tym Brytyjczykom, którzy obstawili 2013 r., jako rok urodzin pierwszego dziecka Williama i Kate. Według Lindy Rosenkrantz i Pameli Redmond Satran - autorek książki o imionach dla dzieci - możliwe imiona potomka to m. in. Alicja (imię drugiej córki Wiktorii, a zarazem matki księcia Edynburga Filipa), Amelia (druga córka Jerzego II), Charlotte (żona Jerzego III), August (drugie imię Jerzego II), Fryderyk (syn Jerzego III) oraz Leopold (syn Wiktorii).

Diana, Filip, Karol...

Zgodnie z tradycją potomkom rodziny królewskiej nie nadaje się imion, które mogą wzbudzać kontrowersje. Jeśli ze związku Williama i Kate urodzi się dziewczynka, to niewykluczone, że dostanie na imię Diana na pamiątkę po księżnej Dianie Spencer - matce Williama. W przypadku przyjścia na świat chłopca, w grę wchodzi Filip ze względu na 91-letniego księcia Edynburga, małżonka Elżbiety II. Nie wykluczone również, że maluch odziedziczy imię Karol przez wzgląd na księcia Walii Karola - następcy tronu.