Wnuk królowej Elżbiety II, książę Harry rozstał się ze swoją dziewczyną - donoszą brytyjskie media. Przez dwa lata syn księżnej Diany i księcia Karola spotykał się z 25-letnią Cressidą Bonas.

Informację o rozstaniu pary przekazały mediom osoby z bliskiego otoczenia księcia. On sam na razie milczy. Rzecznik Pałacu Buckingham również nie chce się na ten temat wypowiadać.

Według medialnych doniesień, Cressida Bonas pragnie skupić się na razie na pracy zawodowej i zrobić karierę jako tancerka. Nie jest jeszcze gotowa na głębsze zaangażowanie w związek. Dlatego książę Harry i 25-latka postanowili "zostać przyjaciółmi".

A jeszcze w ubiegłym tygodniu widziano ich, jak trzymając się za ręce wchodzili do Pałacu Kensington w Londynie. Od pewnego czasu brytyjskie media spekulowały nawet na temat ich ewentualnych zaręczyn. Niektórzy przyjaciele pary sugerują jednak, że Cressida jest bardzo niedojrzała jak na swój wiek. Straszy od niej o pięć lat książę Harry znajduje się, ich zdaniem, w zupełnie innej fazie dorosłego życia.

Być możne jednak nie wszystko przesądzone. Według niektórych źródeł, może w tym przypadku chodzić o tymczasowe rozstanie. Podobnie zerwali ze sobą na krótko brat i szwagierka księcia Harry'ego - książę Williamksiężna Kate.

(abs)