Książę Harry i księżna Meghan pokazali światu swojego syna! Chłopiec, który jest siódmy w kolejce do brytyjskiego tronu, przyszedł na świat w poniedziałek 6 maja wczesnym rankiem, ważył 3,2 kg. Na razie nie ujawniono, jakie imię otrzyma.

To magiczne, wspaniałe. Mam dwóch najlepszych mężczyzn na świecie, więc jestem naprawdę szczęśliwa! - mówiła podczas wystąpienia Meghan.

W rozmowie z dziennikarzami księżna Meghan powiedziała, że jej syn nie ma problemów ze snem. Ma naprawdę spokojne usposobienie. To niczym sen, wyjątkowe dni dla nas - powiedziała księżna.

Z kolei szczęśliwy Harry mówił, że syn "zmienia się każdego dnia". Żartował jednocześnie - odnosząc się do swojego rudego zarostu - że dziecko "już też ma lekki zarost".

Rodzicielstwo jest wspaniałe - zapewnił 33-letni książę, dodając, że chce się skupić na tym, aby "spędzić nieco cennego czasu" ze swoim synem.

We wtorek starszy brat Harry’ego, książę William, podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że jest "oczywiście zachwycony" narodzinami nowego członka rodziny królewskiej, i dodał, że "cieszy się na spotkanie z nimi w kolejnych dniach, kiedy sytuacja się trochę uspokoi".

Mówiąc o bracie żartował: Jest mi bardzo miło, że mogę (go) powitać w stowarzyszeniu ludzi pozbawionych snu, które skupia rodziców.

Wcześniej książę William i księżna Kate pogratulowali świeżo upieczonym rodzicom w internetowym oświadczeniu.

Książę i księżna Cambridge są zachwyceni wieścią o narodzinach syna księcia i księżnej Sussex i czekają na spotkanie z nowym członkiem rodziny - napisali.

Dzieci urodzone w brytyjskiej rodzinie królewskiej zazwyczaj są chrzczone w okolicach trzeciego miesiąca życia, co w przypadku dziecka Harry'ego i Meghan mogłoby oznaczać sierpień lub wrzesień. Ceremonia najprawdopodobniej odbędzie się w kaplicy św. Jerzego, gdzie odbył się też ślub pary. Na razie nie wiadomo, kto zostanie wybrany na rodziców chrzestnych chłopca.