Brytyjski książę Harry w opublikowanym fragmencie wywiadu udzielonego Oprah Winfrey powiedział, że obawiał się, iż powtórzy się historia z jego matką, księżną Dianą oraz że odejście z rodziny królewskiej było dla niego i jego żony "niewiarygodnie trudne". Telewizja CBS pokazała krótki fragment rozmowy, która w całości ma zostać wyemitowana 7 marca. Oprah Winfrey pyta w nim księżnę Meghan: "Zostałaś uciszona?". Pod czarną sukienką żony księcia Harry’ego widać już zaokrąglony brzuszek. Para spodziewa się drugiego dziecka.


Wywiad, którego mieszkający obecnie w Kalifornii Harry i jego żona Meghan udzielili Oprah Winfrey zostanie wyemitowany przez CBS 7 marca, zaś w Wielkiej Brytanii dzień później.

Gwiazda amerykańskich programów typu talk show Oprah Winfrey jest przyjaciółką Meghan i była gościem na ich ślubie. Jak podkreślają brytyjskie media, wywiad może być trudny dla pozostałej części rodziny królewskiej.

Stacja opublikowała dwa krótkie fragmenty tej rozmowy.

"Naprawdę po prostu czuję ulgę i szczęście, że siedzę tutaj, rozmawiając z Tobą z moją żoną u boku" - mówił Harry w jednym z dwóch 30-sekundowych klipów promocyjnych.

36-letni Harry siedzi obok 39-leniej żony, cały czas trzymając ją za rękę. Meghan, ubrana w czarną sukienkę do połowy łydki, trzyma dłoń na swoim zaokrąglonym brzuchu. Para spodziewa się drugiego dziecka.

 W zaprezentowanym fragmencie wywiadu pokazane jest zdjęcie matki Harry'ego, księżnej Diany, która w 1997 roku zginęła w wypadku samochodowym. Harry odnosi się do presji związanej z życiem pod obserwacją mediów, co jak dawał kilka razy do zrozumienia, było powodem decyzji jego i Meghan o rezygnacji z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej.

"Nie mogę sobie wyobrazić, jakie to musiało być dla niej - przechodzić przez ten proces samodzielnie przez te wszystkie lata, ponieważ dla nas dwojga było to niewiarygodnie trudne. Ale my przynajmniej mamy siebie nawzajem" - powiedział Harry.

"Moją największą obawą było to, że historia się powtórzy" - dodał, mając na myśli to, iż nadmierna inwazyjność tabloidów przyczyniła się do śmierci Diany.

Książę Harry mówił wcześniej, że wycofał się z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej, aby chronić siebie i swoją rodzinę przed "toksyczną" atmosferą stworzoną w Wielkiej Brytanii przez prasę.

W tym krótkim klipie Meghan nic nie mówi. Oprah pytaj ją więc: "Jesteś cicha, czy zostałaś uciszona?". Odpowiedź księżnej poznamy dopiero w dniu emisji wywiadu 7 marca.

 

Na początku 2020 roku Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i Diany, oraz jego amerykańska żona niespodziewanie ogłosili, że zamierzają wycofać się z pełnienia obowiązków i zacząć prowadzić bardziej prywatne życie, nie będąc pod nieustanną obserwacją mediów. Zgodnie z ustaleniami z resztą rodziny królewskiej, w ciągu 12 miesięcy od wycofania się miał zostać dokonany przegląd ich dalszej roli, ale kilka dni temu poinformowano, że Harry i Meghan nie wrócą do pełnienia obowiązków.

Para, która pobrała się w 2018 roku, mieszka wraz z synem Archiem w Kalifornii. Dwa tygodnie temu ogłosili oni, że spodziewają się drugiego dziecka.