Wnuk brytyjskiej królowej, książę Harry będzie pobierał nauki u słynnego zaklinacza koni z Kalifornii. Monty Roberts jest twórcą techniki porozumiewania się z tymi zwierzętami za pośrednictwem języka ciała. Jest ona używana podczas rehabilitacji żołnierzy, cierpiących na stres pourazowy. Brytyjki arystokrata będzie próbował zgłębić jej tajniki i propagować stosowanie terapii wśród weteranów

Książę Harry /NICK ANSELL /PAP/EPA

Książę Harry służył w Afganistanie. Jest patronem organizacji charytatywnych, które pomagają byłym żołnierzom w powrocie do normalnego trybu życia. 

Młodszy syn księcia Karola aktywnie uczestniczył w przygotowaniu i prowadzeniu Invictus Games, które pozwoliły wielu okaleczonym weteranom wziąć udział w zmaganiach sportowych. Utrzymuje także bliskie kontakty z paraolimpijczykami. 

Monty Roberts poinformował brytyjskie media o zainteresowaniu księcia jego techniką. 81-letni Amerykanin od wielu lat zajmuje się końmi w stajniach brytyjskiej królowej Elzbiety II. Po raz pierwszy do zamku w Windsorze trafił w 1989 roku, na osobista prośbę monarchini.

(az)