RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Konfiskata 7 ton kokainy. Miała dotrzeć do Rotterdamu

Publikacja: Czwartek, 10 kwietnia (20:52) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kolumbijska policja przechwyciła 7 ton kokainy, która miała trafić do Rotterdamu. To jedna z największych takich konfiskat w ostatnich latach. Wartość narkotyku na czarnym rynku szacuje się na co najmniej 250 mln dolarów.

Kokaina była ukryta w prawie 7 tys. niewielkich pakunków, wśród opakowań z konserwowym ananasem, w kontenerze w porcie Cartagena nad Morzem Karaibskim.

Według komendanta kolumbijskiej policji była to największa konfiskata narkotyku od przejęcia w 2005 roku 15 ton kokainy na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Kolumbia jest jednym z największych światowych producentów kokainy. 

(j.)

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: