Według ministra transportu Francisco Garceza nie wiadomo jak doszło do wypadku. Katastrofę przeżyło ponad 30 osób. Zostały już przetransportowane do szpitali.
Maszyna rozbiła się niedaleko miasta Puerto Ordaz, w rejonie zakładu zajmującego się produkcją stali. Wypadek nie spowodował ofiar na ziemi.