RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Katastrofa kolejowa w Norwegii; 37 rannych

Publikacja: Piątek, 1 października (21:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

37 osób zostało rannych w wypadku pociągu dalekobieżnego w Norwegii. Jadący z Oslo do Sztokholmu skład wykoleił się w pobliżu miejscowości Skotterund. Stan jednej z poszkodowanych osób jest ciężki.

Pociąg nr 55 z Oslo do Sztokholmu wykoleił się w pobliżu miejscowości Skotterund. Na miejsce wypadku udały się służby ratownicze - czytamy w komunikacie kolei norweskich NSB.

Pociągiem podróżowało łącznie 340 ludzi. Na razie brak jakichkolwiek informacji na temat przyczyn wypadku. Według świadków, pociąg poruszał się z nadzwyczaj dużą prędkością.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: