Co najmniej 35 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko, po zderzeniu pociągu ekspresowego z samochodem ciężarowym w mieście Jokohama w środkowej części Japonii - poinformowały służby ratunkowe i przewoźnik kolejowy.

Do kolizji doszło przed południem czasu lokalnego na przejeździe kolejowym na jednej z najważniejszych i najbardziej obleganych tras: Łączącej Jokohamę z Tokio.

Siła zderzenia sprawiła, że w kabinie kierowcy samochodu ciężarowego wypadły okna,  a trzy z ośmiu wagonów pociągu się wykoleiły. Jak podano, pociąg w chwili wykolejenia jechał z prędkością 120 kilometrów na godzinę.

Kierowca ciężarówki został poważnie ranny. Służby wyciągnęły go z pojazdu, następnie został przetransportowany do szpitala. Jego stan określono jako ciężki. Życiu pozostałych rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Władze, w tym policja i ministerstwo transportu, wszczęły śledztwo w sprawie przyczyn zdarzenia.

Z uwagi na natężony ruch pociągów, na wielu przejazdach kolejowych piesi i samochody mają niewystarczająco dużo czasu, aby przedostać się na drugą stronę. Taka sytuacja zwiększa ryzyko katastrof, w których ucierpieć może wiele osób.