Jessica Walter zmarła w wieku 80 lat. Była aktorką teatralną, filmową i serialową, znaną z występów m.in. w produkcji "Bogaci bankruci", czy też serialu animowanym "Archer". Informację o śmierci gwiazdy przekazała jej jej córka, Brooke Bowman.

Jessica Walter odeszła we śnie w Nowym Jorku. Córka aktorki, Brooke Bowman, w przesłanym mediom oświadczeniu, napisała: "Z ciężkim sercem muszę potwierdzić, że odeszła moja ukochana mama, Jessica. Aktorka, która pracowała ponad sześć dekad, z przyjemnością dostarczając rozrywkę na ekranie, a także z dala od niego. Pamięć o jej filmowym dorobku będzie trwała, ale zapamiętamy ją także za energię, klasę i radość życia".

Jessica Walter swoją karierę rozpoczęła na deskach broadwayowskich teatrów. Aktorka w 1963 roku została uznana za najlepszą debiutantkę. Zdobyła wówczas wyróżnienie Clarence Derwent Award. Nagroda otworzyła jej drzwi do większych produkcji. 

Przełomem w karierze Jessicki Walter okazała się rola w filmie "Zagraj dla mnie Misty", za którą aktorka otrzymała nominację do Złotego Globu. Gwiazda wystąpiła także w produkcjach takich jak: "Brzuchomówca", "The Mimic", czy "Dziadek pod przykrywką".

Największe uznanie aktorka zdobyła dzięki roli Lucille Bluth w serialu "Bogaci Bankruci". Wiele scen z udziałem gwiazdy przerobiono na memy, które cieszyły się niezwykłą popularnością w internecie.

Jessica Walter brawurowo odegrała również postać Malory Archer w animowanym serialu "Archer". 

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.