W biuro rosyjskiej anglojęzycznej telewizji państwowej Russia Today w Gazie uderzyła izraelska rakieta. Budynek został poważnie uszkodzony. Wiadomo, że nikt z ekipy reporterskiej nie ucierpiał.

Biuro RT znajduje się na ostatnim, 10. piętrze budynku, w którym swoje siedziby mają też media z kilku innych krajów, w tym Sky News i ITV. Według rosyjskiej agencji, gmach został poważnie uszkodzony.

Korespondent i operator RT opuścili budynek na godzinę przed nalotem.

W czasie izraelskiego ataku ucierpiało też biuro stacji telewizyjnej Al-Kuds, uważanej za zbliżoną do rządzącego w Strefie Gazy radykalnego ruchu Hamas. Sześcioro dziennikarzy zostało rannych.

Kolejny dzień nalotów na Strefę Gazy

Izrael już kolejny dzień kontynuował naloty na Strefę Gazy. W niedzielę w wyniku ataku z powietrza zginęło łącznie 11 cywilów. Izraelska rakieta zniszczyła m.in. całkowicie trzykondygnacyjny budynek. Wśród zabitych jest czworo dzieci, a także cztery kobiety. Przedstawiciel Hamasu zapowiedział, że "masakra zostanie ukarana".

Od rozpoczęcia w środę operacji "Filar obrony", zapoczątkowanej zabiciem przez izraelskie siły szefa wojskowego skrzydła Hamasu Ahmeda al-Dżabariego, zginęło ok. 66 Palestyńczyków, w tym 32 cywilów. Rannych zostało 450 Palestyńczyków i 18 Izraelczyków.

Tel Awiw znów pod ostrzałem

Pod ostrzałem znalazł się w niedzielę także Tel Awiw. Dwie rakiety wystrzelone z palestyńskiej Strefy Gazy w kierunku miasta zostały przechwycone przez system antyrakietowy Żelazna Kopuła. Nikt nie odniósł obrażeń. Do ataku przyznało się zbrojne skrzydło rządzącej w Strefie Gazy radykalnej organizacji Hamas.

Pierwsze dwie rakiety w kierunku Tel Awiwu Palestyńczycy wystrzelili w czwartek. Ostrzał był kontynuowany w piątek i sobotę.