Prezydent USA na Twitterze poinformował, że przewodniczący Rady Doradców Ekonomicznych Białego Domu Kevin Hassett "wkrótce" odejdzie ze stanowiska. Donald Trump nie podał powodów rezygnacji swojego współpracownika.

"Kevin Hassett, który wykonał taką wspaniałą pracę dla mnie i dla administracji, wkrótce odejdzie. Jego bardzo utalentowany następca będzie ujawniony jak tylko powrócę do USA" - napisał Donald Trump na Twitterze na pokładzie prezydenckiego samolotu Air Force One w drodze do Europy.

W innym tweecie Trump podziękował Hasettowi za jego pracę i nazwał go "prawdziwym przyjacielem".

Odchodzi kolejny "człowiek Trumpa"

Hassett jest kolejnym wysokiej rangi funkcjonariuszem Białego Domu, lub członkiem gabinetu, który odchodzi z administracji prezydenta USA od czasu objęcia stanowiska przez Donalda Trumpa w styczniu 2017 r.

Przed objęciem posady w Białym Domu Hassett był pracownikiem naukowym specjalizującym się w polityce fiskalnej w konserwatywnym American Enterprise Institute. W Białym Domu zajmował się m. in. opracowaniem planu reformy przepisów imigracyjnych (ogłoszonych przez prezydenta w maju) oraz wspierał uchylenie zwolnienia od amerykańskich sankcji krajów, które kupują irańską ropę.

Reuter podkreśla, że odejście Hassetta następuje w okresie wyjątkowych napięć w stosunkach Stanów Zjednoczonych z ich czołowymi partnerami handlowymi m.in. z Chinami.

Niedawno prezydent USA zapowiedział wprowadzenie karnych ceł na wszystkie towary importowane z Meksyku.