Dobre informacje o stanie byłego prezydenta USA George'a H. W. Busha, który przebywa w szpitalu po złamaniu kręgu szyjnego. Jego rzecznik poinformował, że polityk czuje się lepiej i jest w dobrym nastroju, a lekarze są zadowoleni z jego stanu.

Kilka dni temu Bush upadł w swoim letnim domu i złamał krąg szyjny. Lekarze uważają, że złamanie to nie rzutuje na stan jego kręgosłupa i nie doprowadzi do negatywnych konsekwencji neurologicznych. Polityk będzie musiał jednak nosić kołnierz ortopedyczny. Jego rehabilitacja potrwa trzy-cztery miesiące.

Bush senior w ubiegłym miesiącu skończył 91 lat. Kilka lat temu ujawnił, że cierpi na chorobę Parkinsona. Korzysta z wózka inwalidzkiego, a podczas ostatnich publicznych wystąpień wydawał się osłabiony. W grudniu ub.r. spędził kilka dni w szpitalu z powodu duszności. W listopadzie 2012 r. był z kolei hospitalizowany z powodu zapalenia oskrzeli. Wypisano go wtedy po prawie dwóch miesiącach.

George H. W. Bush pełnił urząd prezydenta USA w latach 1989-93. W 1992 r. przegrał walkę o reelekcję z kandydatem Demokratów Billem Clintonem.

(mn)