RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gen. Bieniek objął obowiązki dowódcze w NATO

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

<I>Zadań jest mnóstwo. Praca na tak poważnym stanowisku to wyzwanie</i> - mówił generał broni Mieczysław Bieniek po objęciu prestiżowego stanowiska Zastępcy Dowódcy Strategicznego NATO ds. Transformacji w dowództwie Sojuszu w Norfolk w amerykańskim stanie Wirginia. To pierwszy Polak w historii, który objął tak wysoką funkcję w Sojuszu.

Generał Bieniek był w przeszłości m.in. dowódcą polskiego kontyngentu w Iraku. Ustalenia co do jego nominacji zostały dokonane przez NATO w czerwcu 2009 roku.

Dotychczas stanowiska tej rangi obejmowali w NATO tylko Amerykanie, Brytyjczycy, Niemcy, Francuzi i Włosi. Polska będzie szóstym krajem ze stanowiskiem tego szczebla.

Źródło: RMF FM FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: