Romantyczne "spotkanie" dwóch samców lwów udało się uchwycić londyńskiemu fotografowi. Zwierzaki ukrywały się w zaroślach chronionego obszaru Masai Mara w Kenii. Jak powiedział Paul Goldstein, lwy zauważył zanim zaczęły współżyć. "To co się wydarzyło było niezwykłe" - podkreślił fotograf.

Paul Goldstein w rozmowie z Daily Mail powiedział, że o podobnym spotkaniu dwóch lwów-gejów słyszał w Botswanie, ale nigdy nie udało mu się uchwycić tego wyjątkowego momentu. Jak dodał, do podobnych sytuacji dochodzi w ogrodach zoologicznych i w parkach safari, ale tam zwierzęta są więzione i robią "dziwne rzeczy".

Współżycie lwów-gejów wyglądało inaczej niż spotkanie samicy i samca, które kończy się agresją. "Lwy łączą się zwykle na kilka sekund. Te współżyły ponad minutę" - mówi Goldstein.

Lwy nie są jedynymi zwierzętami, u których zaobserwowano homoseksualizm. Biolodzy udowodnili go również w przypadku między innymi flamingów, żubrów czy chrząszczy. W sumie homoseksualizm występuje u ponad 450 gatunków zwierząt.

"Daily Mail"