Amerykańskie służby śledcze poinformowały o aresztowaniu 24 osób podejrzanych o okradanie kont bankowych przy pomocy skradzionych numerów kart kredytowych i informacji bankowych. Do zatrzymań doszło kilku w różnych krajach świata, w tym w USA.

W rezultacie trwającego 2 lata śledztwa, podczas którego agenci FBI występowali w roli hakerów na forach internetowych, zdołano zapobiec kradzieży pieniędzy z kont na sumę 205 mln dolarów. Chcieli do tego celu użyć ponad 410 tys. skradzionych numerów kart kredytowych i debetowych.

Prokuratura federalna w Nowym Jorku i FBI poinformowały, że 11 osób należących do przestępczej siatki aresztowano w Stanach Zjednoczonych, a pozostałych 13 w różnych krajach świata od Wielkiej Brytanii do Japonii. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 18 do 25 lat. Niektórym, w przypadku skazania, grozi kara do 40 lat więzienia. Jeden z zatrzymanych, Mir Islam, znany jako "JoshtheGod" (JoshBóg), oskarżony jest o kradzież 50 tys. numerów kart bankowych. Prokurator Preet Bharara oświadczył, że śledztwo nie zostało zakończone.

Śledztwo FBI koncentrowało się wokół utworzonego w czerwcu 2010 r. internetowego forum o nazwie "Carder Profit", które w istocie służyło do działalności przestępczej polegającej na wymianie numerów skradzionych kart bankowych. Forum zamknięto w maju.