Słynna paryska atrakcja turystyczna wieża Eiffla i jej otoczenie zostały ewakuowane. Do zdarzenia doszło po tym, jak okazało się, że po konstrukcji wspina się mężczyzna.

Wykryto wspinającą się osobę. To zwyczajna procedura, musimy ją powstrzymać przed kontynuowaniem wspinaczki i w takim przypadku ewakuujemy wieżę. Na miejscu są strażacy i policja - podał zarząd eksploatacji tego liczącego sobie 130 lat zabytku w stolicy Francji.

Nie wiadomo, ilu turystów zostało ewakuowanych. Będąca na miejscu brygada policyjna nawiązała kontakt ze wspinającym się mężczyzną, lecz nie są znane motywy jego działania.

Mężczyzna wszedł normalnie na teren wieży i gdy był na pierwszym piętrze, rozpoczął wspinaczkę po jej konstrukcji - poinformowała rzecznika obiektu.

W październiku 2017 r. wszystkich znajdujących się na wieży Eiffla ewakuowano z powodu "obecności na filarze budowli młodego człowieka, który groził popełnieniem samobójstwa". W końcu policjantom udało się nakłonić go do odstąpienia od tych zamiarów.

Zbudowana z okazji Paryskiej Wystawy Światowej w 1889 r. wieża Eiffla jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych na świecie. Rocznie sprzedaje się 7 milionów biletów, które pozwalają na wjazd na jedno z trzech pięter budowli.