"Zawsze czułem się mężczyzną" – mówi Elliot Page, który urodził się jako kobieta. Aktor znany chociażby z tytułowej roli w oscarowym filmie "Juno" usunął piersi, a po coming oucie wystąpił jako pierwsza osoba transpłciowa na okładce "Time".

Elliot Page już jako dziecko wiedział, że chce być chłopcem. Aktor opowiada o tym w pierwszym wywiadzie udzielonym po zmianie płci. "Pytałem mamę, czy kiedyś będę chłopcem" - wspomina w rozmowie z "Time".

34-letni Elliot Page, znany wcześniej jako Ellen Page, w grudniu zeszłego roku ujawnił, że jest osobą transpłciową. Obciął piersi i przyjmuje męskie hormony. Zmienił się nie do poznania.

"W końcu jestem, kim jestem" - napisał na Instagramie.

Teraz pochodzący z Kanady aktor - znany z takich filmów jak "Juno", "X-men" czy "Incepcja" - w wywiadzie dla "Time" po raz pierwszy opowiada o tym, jak jako 9-latek ściął na krótko włosy i powiedział mamie, że chce być chłopcem.

Mówi, że po ujawnieniu zmiany płci spotkał się ze wsparciem i miłością ze strony najbliższych, ale także z falą nienawiści i fobii.

Elliot Page przyznaje jednocześnie, że jako biały, bogaty i znany jest uprzywilejowany w porównaniu z wieloma innymi osobami transpłciowymi. I swoją sławę chce wykorzystać właśnie do tego, by im pomóc.