RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Eksplozja amerykańskiej rakiety

Autor: Publikacja: Środa, 29 października (00:00) Aktualizacja: Środa, 29 października (00:00)

Podczas startu eksplodowała rakieta z amerykańskim bezzałogowym statkiem transportowym Cygnus, który miał dostarczyć zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) - poinformowała telewizja CNN. Na skutek eksplozji nikt nie ucierpiał.

Rakieta wybuchła sześć sekund po oderwaniu się od stanowiska startowego w ośrodku amerykańskiej agencji kosmicznej NASA Wallops w stanie Wirginia.

Na razie wiadomo, że są bardzo duże straty. Początkowo rakieta miała wystartować na Międzynarodową Stację Kosmiczna już w poniedziałek, ale z różnych powodów ten start odkładano.

(acz)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: rakieta

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: