​Sprawca brutalnej egzekucji amerykańskiego dziennikarza został zidentyfikowany przez brytyjski wywiad - informują media na Wyspach. Mimo że na razie nie ujawniają jego danych, to media na własną rękę starają się ustalić tożsamość "Johna".

Gazeta "The Sunday Times" podaje informacje o zidentyfikowaniu dżihadysty, powołując się na źródło rządowe.

Co prawda nie ujawniono danych podejrzanego sprawcy, jednak najbardziej prawdopodobne jest, że to 23-letni mieszkaniec Londynu, Abdel-Madżida Abdell Bary.

Mężczyzna pochodzi z bogatej rodziny, która mieszka w ekskluzywnej dzielnicy Londynu. Jest znany w środowiskach muzycznych - jeden z jego utworów miał się nawet dostać na antenę radia BBC.

23-latek w zeszłym roku wyjechał z Londynu, gdzie mieszkał wraz z matką i pięciorgiem rodzeństwa. Przebywa najprawdopodobniej w Syrii i walczy w szeregach Państwa Islamskiego.

Mężczyzna wcześniej opublikował na Twitterze fotografię, na której trzyma odciętą, ludzką głowę. Ma on także podobny akcent do "Johna".

Szokujące nagranie

Szokujące nagranie pojawiło się w sieci w środę rano. Na upublicznionym przez islamistów wideo zatytułowanym "Przesłanie dla Ameryki" zamaskowany, uzbrojony bojownik, który mówi z brytyjskim akcentem i twierdzi, że jest członkiem Państwa Islamskiego, oświadczył, że egzekucja dziennikarza Jamesa Foleya jest odwetem za amerykańskie bombardowania celów dżihadystów w Iraku.