RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Duńska policja ma wypłacić odszkodowania demonstrantom

Publikacja: Czwartek, 16 grudnia (21:37) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sąd w Danii zdecydował, że policja Kopenhadze wypłaci odszkodowania za złe traktowanie demonstrantów podczas ubiegłorocznego szczytu klimatycznego. Pieniądze w wysokości 5-9 tys. koron, czyli 670-1200 euro może dostać nawet 260 osób.

Adwokat policji Anders Dorph zapowiedział, że Departament Policji w Kopenhadze odwoła się od wyroku. W grudniu ubiegłego roku policja otoczyła około 900 manifestantów. Stało się to w momencie, kiedy w ruch poszły kamienie. Protestujący niszczyli budynki, sklepy i banki. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego i pałek.

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: