Oskarżony o próbę gwałtu Dominique Strauss-Kahn, były już szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, po raz drugi wniósł o zwolnienie go z aresztu za kaucją - podały amerykańskie media. Posiedzenie w tej sprawie ma się odbyć jeszcze dzisiaj.

Prawnicy Strauss-Kahna domagają się zwolnienia go z aresztu za kaucją w wysokości 1 miliona dolarów, a w zamian nałożenia na niego 24-godzinnego aresztu domowego z nadzorem elektronicznym - wynika z dokumentów sądowych, do których dotarł Reuters.

Sąd już raz odrzucił prośbę o zwolnienie aresztowanego za kaucją. Prokuratura wskazywała wtedy na obawy, że w razie zwolnienia z aresztu Strauss-Kahn mógłby uciec do ojczystej Francji.

Strauss-Kahn, uważany za głównego kandydata na prezydenta Francji z ramienia Partii Socjalistycznej, został aresztowany w niedzielę w Stanach Zjednoczonych w związku z oskarżeniem o próbę gwałtu na pokojówce.

Zarzuca mu się kilka przestępstw, m.in. próbę gwałtu, napaść seksualną, nielegalny akt seksualny i zniewolenie ofiary. Grozi mu łącznie do 25 lat więzienia. Strauss-Kahn nie przyznaje się do winy.