RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dron z narkotykami spadł na parking

Publikacja: Czwartek, 22 stycznia (05:21) Aktualizacja: Czwartek, 22 stycznia (05:00)

Bezzałogowy samolot z narkotykami spadł na parking przed supermarketem w meksykańskim mieście Tijuana, w pobliżu granicy z USA. Jak poinformowała miejscowa policja, w dronie znajdowały się trzy kilogramy metaamfetaminy.

Na razie nie wiadomo, do kogo należał samolot i dokąd leciał. Policja jest jednak przekonana, że dron służył przemytnikom narkotyków i leciał do Stanów Zjednoczonych.

Meksykańskie gangi coraz częściej wykorzystują niewielkie bezzałogowe samoloty do przemytu narkotyków przez granicę.

W kwietniu ub. roku o ogrodzenie zakładu karnego w Karolinie Południowej rozbił się dron, za pomocą którego próbowano przeszmuglować do więzienia marihuanę, papierosy i telefony komórkowe.

(abs)

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: