Podzielam ideę (...) wycofania żołnierzy w tym sensie, że nie będziemy mieli dużej liczby (bojowych) sił w Afganistanie w 2014/15 roku - powiedział Rasmussen na wspólnej konferencji z brytyjskim premierem Davidem Cameronem. Mam nawet nadzieję, że moglibyśmy wycofać żołnierzy przed tym terminem. To nie jest obietnica, to jest coś, czego bym sobie życzył- sprecyzował po angielsku.
Premier Wielkiej Brytanii po raz kolejny powtórzył, że do 2015 roku jego kraj również wycofa większość swych sił z Afganistanu. W 2011 roku z Afganistanu wycofają się Holandia i Kanada. Polska wspomniała, że poszłaby w ich ślady w 2012 roku.