Dla niektórych byłaby to z pewnością praca marzeń. 29-letnia Brytyjka Mari Burkinshaw zarobi przez rok 35 tysięcy funtów (około 175 tysięcy złotych) za oglądanie jednego z serwisów oferujących filmy i seriale na życzenie.

Kobieta dostała taką pracę za pośrednictwem konkursu zorganizowanego przez platformę Now TV, oferującą seriale i filmy na życzenie.

Wcześniej 29-latka pracowała jako projektantka nadruków na odzież. W pewnym momencie zdecydowała, że chce zmienić swoje życie i potrzebuje znaleźć lepszą pracę. Pracowałam na pełen etat w biurze, chciałam w końcu znaleźć trochę czasu dla siebie - mówi. Po namyśle podjęła decyzję, że chce odejść.

W tym samym czasie platforma Now TV ogłosiła konkurs na pracę, która miała polegać na korzystaniu z ich serwisu. Burkinshaw będąc wielką fanką telewizji stwierdziła, że jest to idealna propozycja dla niej.

W zgłoszeniu opisała się, jako "amatorski widz-birbantka". Dzięki swojemu zabawnemu klipowi, którzy przygotowała z tej okazji, udało się jej się pokonać tysiąc innych chętnych.

Nie spodziewałam się, że wygram i jestem absolutnie zachwycona, że następny rok spędzę na nadrabianiu wszystkich zaległości serialowych bez poczucia winy. To marzenie!- ­mówi w rozmowie z Daily Mirror.

Platforma zdecydowała się ogłosić taki konkurs po badaniach, które pokazały, że jedna siódma Brytyjczyków swój urlop spędza na oglądaniu filmów i seriali.

Oprócz 35 tysięcy funtów, kobieta dostanie inteligentnego pilota i dostęp do ponad 300 programów telewizyjnych z oferty platformy.