Dziennikarze proszeni są o nieopuszczanie Moskwy - Kreml przygotowuje się do wydania ważnej wiadomości - taka tajemnicza informacja znalazła się na portalu vlasti.net. Nie wiadomo, czy chodzi o wydanie komunikatu, czy może wyznaczenie spotkania z dziennikarzami. A jeśli tak - to czy będzie na nim Władimir Putin? Prezydent Rosji od 5 marca nie pojawia się publicznie. Kreml robi wszystko, żeby obalić wszystkie krążące w światowych mediach spekulacje dotyczące tego, co jest tego powodem.

Portal powołuje się na Aleksieja Muchina, szefa Centrum Informacji Politycznej - agencji związanej z rządem. "Putin przygotowuje się do wejścia na kolejny poziom w grze" - napisał Muchin na swoim koncie na Twitterze. Na pytanie, czy pogłoski dotyczące prezydenta są prawdziwe - odpowiedział krótko - "bez komentarza".

Przez świat przetacza się fala plotek dotyczących rosyjskiego prezydenta, który od 5 marca nie pojawił się publicznie.

Kreml konsekwentnie zaprzecza, by Putinowi coś się stało. Wczoraj rosyjska telewizja wyemitowała nagranie z piątkowego - jak podała - spotkania prezydenta Putina w jego rezydencji pod Moskwą z prezesem Sądu Najwyższego Wiaczesławem Lebiediewem.

Wcześniej o spotkaniu w rezydencji Putina w Nowo-Ogariowie informowały służby prasowe Kremla. Administracja prezydenta zamieściła na swej stronie internetowej zdjęcia Putina i Lebiediewa ze spotkania.

Rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow konsekwentnie zaprzecza, jakoby Putin był chory.Dementuje też plotki, jakoby Putin został ojcem. Taką informację podały włoskie i szwajcarskie media. Pisały one, że przyjaciółka Putina, była mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej Alina Kabajewa, urodziła w Szwajcarii córeczkę.

"Informacja o urodzeniu się dziecka Władimirowi Putinowi nie odpowiada prawdzie" – oświadczył jego rzecznik.

Szwajcarski "Blick" odnotowuje, że jeśli pogłoski są prawdziwe, Putin i Kabajewa zostali rodzicami już po raz trzeci - w 2009 roku urodził im się podobno syn Dmitrij, a w 2012 roku - córka. Od kilku lat w Rosji krążą pogłoski, że Putin i Kabajewa są małżeństwem.

Rosyjski prezydent ma z byłą żoną, Ludmiłą, dwie dorosłe córki - Marię i Katierinę. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Koniec Putina bliski? "Spisek generałów" i "rychła dymisja Miedwiediewa"

(Maja+j.)