To zdecydowanie była zła decyzja. Tak zapewne myśli o ostatnich wydarzeniach pewien mężczyzna z Kalifornii, który chciał się pozbyć pająków. Znalazł je w domu swoich rodziców i próbował je zabić za pomocą palnika lutniczego. Seria niefortunnych zdarzeń sprawiła, że spalił rodzinny dom.

Jak relacjonuje ABC News, Kalifornijczyk pilnował domu swoich rodziców. Po prostu dokonał złej decyzji wykorzystując ogień zamiast środków owadobójczych do zabicia pająków - stwierdził Lee Wilding, zastępca kierownika straży pożarnej z Departamentu Straży Pożarnej w Fresno, która interweniowała na miejscu.

Według służb mężczyzna nieprawidłowo użył palnika. Odpalił go i wcisnął w szczelinę znajdującą się pomiędzy ścianą budynku a podłogą - tam właśnie znajdowały się pająki.

Niestety, płomień przedostał się do wnętrza drewnianej ściany. Chwilę później ogień pojawił się na strychu i zajął część domu.

Pożar gasiło 25 strażaków.

Część domu została zniszczona, mężczyźnie nic się nie stało.

Nie radzimy używać urządzeń, które wykorzystują ogień, aby pozbyć się insektów - powiedział Fresno. Mężczyzna miał zdecydowanie zły pomysł - stwierdził.

(nm)