"Są to całkowicie bezpodstawne, fałszywe zarzuty. Nikogo nigdy seksualnie nie molestowałem" - powiedział republikański kandydat do nominacji prezydenckiej w przyszłorocznych wyborach w USA, biznesman Herman Cain. W niedzielę takie informacje ujawnił internetowy dziennik "Politico".

Dziennik "Politico" podał, że w latach 1996-1999, kiedy Cain był prezesem Krajowego Stowarzyszenia Właścicieli Restauracji, dwie pracownice tej organizacji oskarżyły go o molestowanie seksualne.

Według "Politico", kobiety oskarżające Caina, których nazwisk nie podano, odeszły ze stowarzyszenia. Przedtem jednak podpisały z nim umowę, na podstawie której otrzymały rekompensatę pieniężną i zobowiązały się do nieujawniania powodów rezygnacji z pracy.

Cain, były szef koncernu Godfather's Pizza, ku zaskoczeniu obserwatorów jest na czele wyścigu Republikanów do nominacji prezydenckiej, wraz z byłym gubernatorem Massachusetts, Mittem Romneyem.

W niektórych sondażach czarnoskóry Cain prowadzi nawet przed Romneyem. Komentatorzy uważają jednak, że nie ma szans na nominację.