Andy Coulson, były redaktor bulwarówki "News of the World", a potem współpracownik premiera Davida Camerona, został aresztowany - poinformował Scotland Yard. Jest "podejrzany o udział w nielegalnych podsłuchach telefonicznych" i "korupcję". Coulson zgłosił się dziś na policyjne przesłuchanie.

Z pierwszych ustaleń wynika, że Coulson nie tylko wiedział o trwającym w gazecie procederze, ale nawet zlecał nielegalne praktyki.

Brytyjski premier zapowiedział wszczęcie śledztwa w sprawie postępowania dziennikarzy brytyjskiego brukowca. Obiecał także, że powoła też specjalną komisję, która zajmie się etyką w mediach.

Gazeta przez kilka lat inwigilowała Brytyjczyków - między innymi celebrytów i rodziny ofiar zamachów. Tabloid wynajmował hakerów włamujących się do skrzynek głosowych.

"News of the World" podobnie jak "Times", "Sunday Times" oraz "Sun" należy do imperium prasowego Ruperta Murdocha. Tabloid ukaże się w niedzielę po raz ostatni. Po ujawnieniu skandalu gazeta straciła niemal wszystkich reklamodawców.