Brytyjska królowa Elżbieta II poszukuje specjalisty od internetowego wizerunku. Oferuje pensję w wysokości 50 tys. funtów rocznie. Pałac Buckingham pragnie utrzymać kontakt z najmłodszymi poddanymi, dlatego strony internetowe muszą wyglądać atrakcyjnie.

Specjalista od królewskiego wizerunku będzie odpowiedzialny za prowadzenie kanału video na Youtube, za konta na Twitterze i na Facebooku. Będzie musiał też zadbać o rozwijanie nowych form komunikacji w przyszłości i strategię marketingową.

Nie będzie działał sam. Będzie z nim współpracować grupa specjalistów odpowiedzialnych za poszczególne gałęzie komunikacji. "Kandydat będzie musiał wykazać się bogatym doświadczeniem w zarządzaniu kanałami medialnymi w organizacji o wyeksponowanym profilu" - brzmi treść ogłoszenia.

Swoje zgłoszenia można nadsyłać do przyszłej niedzieli. Za dwa dni Elżbieta II będzie obchodzić swoje 90. urodziny. Mimo poważnego wieku nie przestaje interesować się nowoczesną technologią.  Warto przypomnieć, że już w 1976 roku wysłała swojego pierwszego elektronicznego e-maila. Była też pierwszą koronowaną głową na świecie, która skorzystała z tej nowej formy korespondencji. Dwadzieścia lat poniżej założyła swoją oficjalną stronę internetową. Na Twitterze obecna jest od 2014 roku.