24-letnia Louise Pollard, obywatelka brytyjska, wynajęła się w charakterze zastępczej matki do urodzenia wnuka Osamie bin Ladenowi - donosi dzisiejszy tabloid "Daily Mail". Ponieważ Browne nie może zajść w ciążę, wynajęła Pollard za pośrednictwem internetu w charakterze zastępczej matki i ściągnęła ją do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

27-letni syn Osamy bin Ladena - Omar - w lipcu 2007 roku poślubił 51-letnią Angielkę Jane Felix Browne, którą poznał w Egipcie, gdzie przebywała na leczeniu. Jednak władze brytyjskie nie chcą mu przyznać wizy na wjazd do W. Brytanii, mimo że żona ma brytyjskie obywatelstwo. Jak sugeruje gazeta, dziecko brytyjskiej obywatelki pomogłoby Omarowi bin Ladenowi w staraniach o uzyskanie brytyjskiej wizy.

W klinice w Emiratach trzykrotnie pobrano od Browne jajeczka i umieszczono je w macicy Pollard. Jednak żadna z prób sztucznego zapłodnienia nasieniem Omara nie powiodła się. Jeśli obecna, czwarta z kolei próba również się nie powiedzie, Pollard gotowa jest zgodzić się na użycie jej własnych jajeczek.

Browne, która pochodzi z Cheshire w zachodniej Anglii, przed poznaniem syna bin Ladena była zamężna pięciokrotnie (w wieku 16 lat po raz pierwszy wyszła za mąż, za muzułmanina z Arabii Saudyjskiej). Ma troje dorosłych dzieci i jest już babcią.

Omar mówi, że ojca po raz ostatni spotkał w Afganistanie w 2000 roku. Twierdzi, że od tego czasu nie miał od niego żadnej wiadomości, nie widział go i nie aprobuje jego działań. Najbardziej poszukiwany człowiek świata ma 17 dzieci. Za jego głowę Amerykanie wyznaczyli nagrodę wysokości 25 mln USD.