Para z Wietnamu zaniepokojona faktem, że ich dzieci – bliźnięta – wyraźnie różnią się od siebie, zleciła badanie genetyczne rodzeństwa. Obwalili się, że dzieci zostały zamienione w szpitalu. Testy wykazały jednak, że bliźnięta mają wspólną matkę, ale już różnych ojców.

Rodzina była zaniepokojona, że dzieci nie są do siebie podobne. Obawiano się, że jeden z bliźniaków mógł zostać przypadkiem zamieniony w szpitalu i rodzice wychowują cudze dziecko. Testy DNA zaskoczyły jednak wszystkich - okazało się, że 2-letnie bliźniaki mają wspólną matkę, ale różnych ojców.

Tożsamość bliźniaków i ich rodziny nie została ujawniona. Agencja VNS informuje, że rodzeństwo faktycznie się różni - jeden z nich ma kręcone włosy, a drugi proste.

To prawdopodobnie pierwsza tego typu sprawa w Wietnamie. Podobna sytuacja miała miejsce w zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych. Sprawa wyszła przypadkowo, podczas rozprawy sądowej o alimenty.

Amerykanin z New Jersey nie chciał płacić alimentów na bliźnięta, bo jak twierdził nie miał pewności, czy jest ojcem dzieci. Według niego, kobieta miała wielu partnerów seksualnych. Mężczyzna zażądał więc testu DNA, który miałby potwierdzić, czy to on jest ojcem dzieci.

(az)