BBC musi odchudzić swoje strony w internecie. To jedna z sugestii rządowych reform, które tylko w wersji online pomogą zaoszczędzić około 15 milionów funtów. Wygląda na to, że odchudzanie korporacja potraktowała dosłownie.

BBC przechodzi na dietę. W internecie /arch. RMF FM /

Brytyjski publiczny nadawca postanowił usunąć ze swych stron ponad 11 tysięcy przepisów kulinarnych. Rząd domaga się, by na antenie i w internecie, BBC umieszczała wyłącznie materiały wysokiej jakości, których nie dostarczają brytyjskiemu odbiorcy media komercyjne. W wirtualnym koszu wylądują kuchenne receptury takich mistrzów jak Nigela Lawson i James Martin.

Krytycy korporacji podkreślają, że nie wszystko co firmuje BBC posiada wysoką jakość. Usiłując sprostać wszystkim gustom BBC - ich zdaniem - zaczyna przypominać ogólnonarodową gazetę i to nie najwyższych lotów.

Koniec z przepisami na tarcie cytryny

Wśród przepisów kulinarnych, jakie znalazły się na stronach internetowych, są m.in. :  dokładna instrukcja tarcia cytryny oraz  gotowania jajka. W przedstawionych przed tygodniem planach, brytyjski rząd zaproponował poważne zmiany w strukturach BBC. Odniósł się także do sposobu jej finansowania. Niezależność redakcyjna brytyjskiej korporacji nie podlega jednak w tym kontekście żadnej dyskusji.

W odpowiedzi na rządowe propozycje, najprawdopodobniej wszystkie przepisy kulinarne, które znajdowały się na stronach internetowych stacji, zostaną zarchiwizowane i pozbawione aktualizacji, co naznacza że nie będą ukazywać się internetowych wyszukiwarkach.

(ug)