Ponad siedem milionów Wyspiarzy nie bierze codziennie prysznica, a co piąty nie pierze swoich strojów przeznaczonych do ćwiczeń. Brytyjczycy mają także problem z higieną jamy ustnej.

To nie jedyny przejaw higienicznej nonszalancji. Według najnowszych badań, siedem i pół miliona Brytyjczyków "zapomina" codziennie wejść pod prysznic, co czwarty Brytyjczyk nie zamyka ust kaszląc, a co piąty nigdy nie nitkuje zębów. 

Brytyjka Fundacja Dentystyczna przeprowadza własny sondaż co dwa lata. Najnowsze dane wskazują, że Brytyjczycy uparcie nie chcą poprawić tych rezultatów.

Osobista higiena coraz bardziej szwankuje. Bliźniaczy sondaż przeprowadzony przez firmę sprzedającą akcesoria sportowe ustalił inny niepokojący trend: co piąta kobieta i co piąty mężczyzna nie pierze strojów sportowych po każdych ćwiczeniach.

Ciekawe są też wymówki, które tłumaczą ten brak podstawowych zasad higieny. 24 proc. twierdzi, że czeka aż zbierze się większe pranie, 22 proc. nie ma drugiego zestawu do ćwiczeń, a 17 proc. mówi, że im się po prostu nie chce.