Astronauci reperują klimatyzację na ISS
Publikacja: Sobota, 7 sierpnia (15:15)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Dwoje amerykańskich astronautów wyszło z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), by wymienić pompę w systemie chłodzenia. Urządzenie zepsuło się przed tygodniem - poinformowała agencja kosmiczna NASA. Douglas Wheelock i Tracy Caldwell Dyson mają przebywać w przestrzeni kosmicznej 7 godzin.
Pompa przestała działać w ubiegły weekend i unieruchomiła część systemu chłodzenia w amerykańskiej części stacji.
Dyrektor programu ISS w NASA Mike Suffredini zapewnił, że nawet gdyby zepsuła się także druga część, Amerykanom nie zagroziłoby niebezpieczeństwo. Mogliby znaleźć schronienie u rosyjskich kolegów. W rosyjskiej części ISS klimatyzacja funkcjonuje prawidłowo.