RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Amerykański problem wielkiej wagi

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykanie stają się coraz bardziej otyli. Z najnowszych badań wynika, że do 2020 roku trzech na czterech mieszkańców Stanów Zjednoczonych będzie miało poważną nadwagę. Już w tej chwili 70 proc. z nich jest otyłych.

W związku z tym, że z czasem mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mieć poważne problemy z nadwagą, przewiduje się, że w najbliższych latach drastycznie wzrosną nakłady na służbę zdrowia.

Na szczęście w dużych miastach coraz więcej osób - słysząc głosy naukowców - zaczyna dbać o siebie . Tygodniowo przebiegam jakieś 44 mile. Biegam 4 razy w tygodniu - mówi starszy mężczyzna z Waszyngtonu. Po prostu daje mi to poczucie bezpieczeństwa, jestem aktywny. To też wyzwanie - dodaje. Jak przyznaje, kiedyś hamburgera jadł nawet na śniadanie.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: