RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

81-letni noblista powoli wraca do zdrowia

Publikacja: Wtorek, 30 kwietnia (05:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, emerytowany anglikański arcybiskup Desmond Tutu został wypisany ze szpitala w Kapsztadzie – podała fundacja jego imienia. Duchowny trafił tam w środę na leczenie przewlekłej infekcji.

Podczas pięciodniowego pobytu w szpitalu 81-letni Tutu przeszedł szereg badań. Nie ujawniły one, by odnowiła się choroba nowotworowa, na którą leczył się w latach 90. - poinformowała The Desmond and Leah Tutu Legacy Foundation. Teraz noblista będzie wracał do zdrowia w swoim domu w Kapsztadzie.

Desmond Tutu został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla w 1984 roku. Otrzymał ją działania na rzecz praw czarnej ludności w Republice Południowej Afryki w czasie, gdy obowiązywał tam apartheid, oraz za zdecydowaną krytykę rasistowskiego systemu.

Duchowny wycofał się z życia publicznego w 2011 roku.

(mn)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: szpital

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: