Benedykt XVI wygłosi dzisiaj przemówienie w Bundestagu. Oficjalnie papież odwiedza swoją ojczyznę po raz pierwszy. Nie wszyscy jednak cieszą się z tej wizyty. Na Placu Poczdamskim na zebrać się 20 tysięcy osób. "Chcemy zaprotestować przeciwko tuszowaniu informacji o molestowaniu przez księży" - deklarował pewien mężczyzna.

Na Placu Poczdamskim mają pojawić się lewicowcy, zawiedzeni katolicy, anarchiści i mniejszości seksualne. Połączenie ich poglądów daje długą listę zarzutów od afery seksualnej w szkołach kościelnych przez zakaz używania prezerwatyw, dyskryminację kobiet po brak akceptacji dla homoseksualistów.

Kryzys finansowy tematem spotkanie papieża z Merkel

Aktualny kryzys finansowy w Europie i rola Niemiec w jego przezwyciężeniu był jednym z głównych tematów czwartkowego spotkania Benedykta XVI z niemiecką kanclerz w Berlinie. Angela Merkel powiedziała, że "Europa bardzo interesuje papieża".

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi poinformował na konferencji prasowej, że półgodzinne spotkania papieża z prezydentem RFN oraz z niemiecką kanclerz przebiegły w dobrej, przyjaznej atmosferze. Papież jest bardzo zadowolony z tych rozmów - powiedział ksiądz Lombardi.

Benedykt XVI rozpoczął dzisiaj czterodniową oficjalną wizytę w Niemczech.