RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

TBL: Brązowy medal dla Polpharmy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Koszykarze Polpharmy Starogard Gdański wywalczyli brązowy medal Tauron Basket Ligi. W trzecim, decydującym meczu podopieczni Miliji Bogicevicia pokonali Trefl Sopot 71:67.

Spotkanie w Hali im. Andrzeja Grubby miało bardzo wyrównany przebieg, a na minutę przed końcem na tablicy wyników widniał remis 67:67. O zwycięstwie gospodarzy przesądziły jednak cztery punkty zdobyte po rzutach wolnych.

Dla Polpharmy jest to pierwszy w historii medal mistrzostw Polski.

Polpharma Starogard Gdański - Trefl Sopot 71:67 (14:16, 22:14, 19:17, 16:20)

Polpharma: Łukasz Majewski 23, Uros Mirković 21, Tony Weeden 7

Trefl: Gintaras Kadziulis 21, Lawrence Kinnard 18, Marcin Stefański 9

Stan rywalizacji: 2:1 dla Polpharmy Starogard Gdański

Źródło: ASInfo
Dalsza część artykułu pod materiałem video: