RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Suns pokonali Rockets, "double-double" Gortata

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Koszykarze Phoenix Suns pokonali we własnej hali Houston Rockets 113:110. W drużynie "Słońc" przez 36 minut grał Marcin Gortat. Polak zdobył 13 punktów i miał 16 zbiórek.

Gortat tradycyjnie wyszedł na parkiet jako zmiennik. Tym razem nie imponował skutecznością. Trafił sześć z piętnastu rzutów z gry. Jego dorobek uzupełniają trzy bloki oraz po dwie asysty i straty. Najskuteczniejsi w drużynie Suns byli Vince Carter i Hakim Warrick - obaj zdobyli po 32 punkty. W zespole z Houston taką samą zdobyczą może się pochwalić Kyle Lowry.

Drużyna Polaka ma bilans 33-29 i zajmuje dziewiąte miejsce w Konferencji Zachodniej. Kolejny mecz, również we własnej hali, rozegra w nocy z czwartku na piątek. Rywalami "Słońc" będą koszykarze Denver Nuggets.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: