RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Siatkarki coraz bliżej igrzysk w Atenach

Publikacja: Środa, 7 stycznia (20:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polskie siatkarki pokonały 3:2 Niemki w turnieju eliminacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Ateny 2004. Tym samym mistrzynie Europy zapewniły sobie już awans do półfinału turnieju rozgrywanego w Azerbejdżanie. Mecz był b. zacięty - trwał 2 godziny i 15 minut.

Podopieczne trenera Niemczyka wygrały pierwsze 2 sety, kolejne 2 – dla Niemek. W decydującej partii „Złotka” roztrwoniły 3 punkty przewagi z 11:8, do remisu po 11.

W końcówce w roli głównej występowała nie Glinka, nie Frątczak, a córka trenera. Niemczyk-Wolska zdobyła piłkę meczową, potem zepsuła zagrywkę, ale zaraz zrehabilitowała się w kolejnym ataku. Ostatnim atakiem popisała się Małgorzata Glinka i Polska wygrała seta 16:14.

20:10

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: